Project Description
Mezoterapia mikroigłowa
Tel: 511 158 232
Mezoterapia mikroigłowa
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa (mezoterapia cienkoigłowa) polega na wprowadzeniu do skóry preparatów rewitalizujących oraz witamin (tzw. koktajli) za pomocą odpowiednio głębokich, gęstych nakłuć wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest mezoterapia mikroigłowa twarzy oraz szyi i dekoltu, ale również ramion, grzbietów dłoni, brzucha, pośladków i ud. Do przeprowadzenia zabiegu służy urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, które ma postać obrotowego wałka z niewielkimi igłami wyposażonego w rączkę (roller) lub dużego długopisu z końcówką nakłuwającą (dermapen).
Koktajle do mezoterapii mikroigłowej twarzy oraz wybranych partii ciała, mają w składzie głównie kwas hialuronowy oraz towarzyszące mu inne składniki, takie jak witaminy (najczęściej A, C oraz E), aminokwasy, peptydy oraz wyciągi z alg czy zielonej herbaty.
Mezoterapia mikroigłowa – efekty
Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji poprzez wywołanie stanu zapalnego tkanki. Skóra po mezoterapii mikroigłowej jest zaczerwieniona i opuchnięta, ale bez obaw – to naturalna reakcja, która nie wiąże się z bólem ani dyskomfortem i ustępuje całkowicie po upływie 1-3 dni.
Efekty mezoterapii mikroigłowej nie są zauważalne od razu. Wykonanie serii zabiegów przynosi jednak widoczną poprawą skóry, zarówno funkcjonalną, jak i strukturalną. W rezultacie przeprowadzenia kuracji osiąga się m. in. zwiększenie elastyczności i napięcia skóry oraz pogrubienie warstwy naskórka wraz z poprawą jego funkcji. Mezoterapia mikroigłowa ujędrnia skórę, niweluje blizny po przebytym trądziku, wygładza drobne zmarszczki oraz przebarwienia. Zmniejsza również widoczność popękanych naczynek czy zasinień pod oczami, ponieważ skóra po mezoterapii staje się grubsza.
Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania
Mezoterapia mikroigłowa, choć jest zabiegiem bezpiecznym i miejscowym, podobnie jak inne zabiegi iniekcyjne powoduje przerwanie ciągłości skóry. By zabieg był w pełni bezpieczny należy go wykonywać wyłącznie w sprawdzonych miejscach, pod opieką lekarza. Mezoterapii nie należy wykonywać, jeśli mamy do czynienia z następującymi przeciwwskazaniami:
• ciąża i okres laktacji,
• widoczne stany zapalne skóry,
• infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe skóry,
• alergie na składniki aplikowanego preparatu,
• przeczosy i nadżerki,
• terapia pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
• zmniejszenie krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
• zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca mezoterapii (do 3 miesięcy po ingerencji chirurgicznej),
• skłonność do powstawania bliznowców,
• choroby nowotworowe,
• choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, SM, bielactwo),
• depilacja (do 1 miesiąca po), golenie (do 24 h po) miejsca poddanego mezoterapii.
Mezoterapia mikroigłowa
150 zł