Project Description

Oczyszczanie manualne

umów się na ten zabieg

Tel: 511 158 232

Oczyszczanie manualne skóry

Oczyszczanie manualne jest metodą efektywnego usuwania ze skóry niedoskonałości. Mimo że jest to jedna z najstarszych metod znanych w kosmetyce, to wciąż cieszy się sporą popularnością. Ten zabieg kosmetyczny jest szczególnie polecany osobom borykającym się z problemem trądziku, nadmiernego łojotoku, trudnych do usunięcia wągrów czy nadmiaru sebum. Czym jest oczyszczanie manualne? Jak przebiega zabieg, jakie są wskazania oraz efekty?
Manualne oczyszczanie skóry, jak sama nazwa wskazuje, polega na ręcznym procesie usuwania ze skóry wszelkich niedoskonałości. Zalicza się do nich przede wszystkim prosaki, wągry oraz zamknięte i otwarte zaskórniki. Jest to również metoda zalecana do zredukowania przebarwień oraz usunięcia starego, martwego naskórka.
Sumiennie przeprowadzony zabieg często pozwala pozbyć się niedoskonałości skórnych, których usunięcie było niemożliwe w innych zabiegach kosmetycznych. Manualne oczyszczanie skóry można przeprowadzić w różnych częściach ciała, takich jak twarz (najczęściej), szyja, dekolt czy plecy. Czas zabiegu, w zależności od oczyszczanego miejsca na ciele, wynosić może od godziny do nawet dwóch lub więcej. Jego długość zależy także od dodatkowych, opcjonalnych zabiegów, które mogą składać się na ręczne oczyszczanie skóry.

Oczyszczanie manualne – wskazania

Zabieg ten ze względu na swoje właściwości jest skierowany szczególnie dla tych, którzy borykają się takimi problemami jak:

  • Nadmierne przetłuszczanie się skóry
  • Trądzik
  • Prosaki
  • Wągry

Oczyszczanie manualne – przeciwwskazania

Okazuje się, że manualne oczyszczanie skóry nie jest zabiegiem, na który mogą pozwolić sobie wszyscy. Posiada on bowiem pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić. Zalicza się do nich:

  • Stany zapalne skóry
  • Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
  • Trądzik różowaty i ropowiczy
  • Skóra wrażliwa i naczynkowa
  • Ciąża i okres karmienia piersią

Oczyszczanie manualne twarzy – krok po kroku

Manualne oczyszczanie skóry z różnych niedoskonałości jest zabiegiem stosunkowo długim. Jeżeli chodzi o przebieg samego zabiegu, to zazwyczaj zaczyna się on od demakijażu i dokładnego oczyszczenia skóry twarzy z różnych zanieczyszczeń. Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest stonizowanie mające na celu wyrównanie pH. Dopiero w tym momencie możliwa jest ocena jakości skóry oraz występujących na niej niedoskonałości.
W kolejnej fazie wykonany zostanie peeling, który zredukuje grubość wierzchnich warstw naskórka. Rodzaj peelingu dobrany zostanie indywidualnie do danej cery. W dalszej kolejności nakładamy na twarz maseczkę zmiękczającą naskórek i otwierającą pory, aby zwiększyć efektywność maski zastosujemy parę wodną. Na tym etapie skóra przygotowana jest do manualnego jej oczyszczania polegającego na wyciskaniu zaskórników otwartych, prosaków czy krostek. To właśnie ta faza zabiegu może być dla klientki najmniej przyjemna ze względu na odczuwany ból towarzyszący uciskaniu skóry.
W następnym kroku wykonamy dezynfekcję skóry w procesie tzw. darsonwalizacji – oddziaływaniu na skórę prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości. Ostatni etap polega na zastosowaniu maseczki łagodzącej, która koi ból, łagodzi podrażnienia, ochładza skórę, a także zwęża rozszerzone pory. Po usunięciu maseczki zaleca się posmarowanie skóry kremem z filtrem UV.

Oczyszczanie manualne twarzy

100 zł