Project Description

Pielęgnacja dłoni

umów się na ten zabieg

Tel: 511 158 232

Właściwa pielęgnacja skóry dłoni jest niezwykle ważna każdego dnia. Najczęściej nasza uwaga podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji skupia się na twarzy. Wiele osób nieustannie zaniedbuje pielęgnację skóry swoich dłoni, które na co dzień są narażone na negatywne działanie środowiska zewnętrznego jak otarcia, podrażnienia detergentami, słońce i mróz. Zwłaszcza w czasie, w którym używamy środków do dezynfekcji skóry kilka razy dziennie, szczególnie warto o nią zadbać.
Skóra dłoni ma stosunkowo niewiele gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej. Jej płaszcz lipidowy ulega szybkiemu zniszczeniu. W wyniku negatywnego działania czynników drażniących, staje się sucha i spierzchnięta, często też zaczerwieniona, powodując tym samym duży dyskomfort. W przypadku, gdy zaniedbamy codzienną pielęgnację, odbudowa zniszczonej skóry dłoni nie jest wcale łatwa, a do jej poprawy może być konieczna długa seria zabiegów regenerujących.
Żeby prawidłowo zadbać o skórę dłoni nie trzeba stosować drogich zabiegów kosmetycznych. Wystarczy dbać o nie systematycznie i starać się unikać czynników drażniących. Stosując po każdym myciu dłoni niewielką ilość kremu nawilżająco latem, zawierającego kwas hialuronowy, kolagen czy elastynę. Natomiast zimą –natłuszczającego, zawierającego mocznik , olej arganowy, olej słonecznikowy, masło shea, witaminę E oraz d-panthenol . Zabezpieczysz ją w ten sposób przed przesuszeniem, a tym samym przed podrażnieniami.
Jeżeli mimo stosowania odpowiedniego kremu do rąk skóra jest wysuszona i spierzchnięta, albo nie masz czasu na codzienne stosowanie kremu, możesz skorzystać z zabiegów na dłonie oferowanych przez nasz Salon. Do najpopularniejszych zabiegów regenerujących skórę dłoni należy zabieg parafinowy. Parafina na dłonie to zabieg, który powinien zregenerować przesuszoną skórę. Przed zanurzeniem dłoni w parafinie wykonujemy peeling dłoni (np. cukrowy), który nie tylko oczyści skórę ale ją nawilży oraz odżywi. Następnie wmasowujemy w skórę dłoni regenerujące masło a w paznokcie odpowiedni olejek. Dopiero tak przygotowane dłonie zostają zanurzone w rozpuszczonej ciepłej parafinie, a następnie szczelnie zawinięte w foliowe woreczki na ok. 15 minut. Parafinę na dłonie można stosować o każdej porze roku, zarówno jako regenerację skóry dłoni po sezonie letnim jak i zimowym.
Na przesuszone dłonie, w szczególności po sezonie letnim, kiedy mogły pojawić się na dłoniach przebarwienia najwłaściwszy może okazać się peeling chemiczny. Eksfoliacja kwasami ma wiele zastosowań i zależy od tego jaki rodzaj kwasu (lub ich mieszanina) zostanie użyty do zabiegu.

W Atelier Zdrowia i Urody oprócz zabiegów na dłonie wykonujemy również regenerujący zabieg na paznokcie, którym jest manicure japoński.
Manicure japoński to sposób pielęgnacji paznokci, który stosowany jest w Japonii od około 400 lat. W przeciwieństwie do innych metod stylizacji, wykonuje się go na naturalnej płytce paznokciowej, a jego celem jest przede wszystkim wzmocnienie paznokci i nadanie im zdrowego wyglądu. Za pomocą specjalnej polerki wciera się w płytę paznokcia jedną mieszankę po drugiej. Znajduje się w nich przede wszystkim pochodząca z morza martwego krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E.
Co zapewnia manicure japoński?
Efekty to przede wszystkim gładkie i błyszczące paznokcie – są one widoczne od razu po zabiegu. Ponieważ płytka paznokcia jest wtedy mocno natłuszczona, nie zaleca się malowania paznokci przez około 6-7 dni po wizycie. Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się powtórzenie zabiegu około 3-4 razy w odstępach co 3 tygodnie

Manicure biologiczny z malowaniem

40 zł

Manicure japoński

60 zł

Manicure hybrydowy

70 zł

Ściągnięcie hybrydy + odżywka

30zł

Peeling dłoni + parafina

40 zł

Peeling dłoni + maska

30 zł

Peeling dłoni + parafina+ manicure biologiczny

70 zł

Przedłużanie paznokci metodą akrylową z malowaniem hybrydowym

90 zł

Przedłużanie paznokci metodą żelową z malowaniem hybrydowym

100 zł

Uzupełnienie paznokci akrylowych i żelowych z malowaniem hybrydowym

80 zł